Schema

2016-10-10
Måndag    
07:00-08:00 Morning Flow Maria M
11:30-12:15 Hatha Yoga Lisa DMF
17:00-18:15 Hot Yin Yoga Anna-Karin
18:00-19:00 Basic Hatha Johanna
18:30-19:30 Hot Free Power Flow Anna-Karin
 
Tisdag
06:30-07:45 Mindful Movement Västerås
*köps separat via vårt medlemssystem
Olivia
17:00-18:00 Hot Hatha Jerrica
17:00-18:00 Kundalini Devi Mukta Kaur
18:15-19:45 Hot Chakra Yoga Lisa DMF
18:00- 19:30 Move With Ease Olivia
 
Onsdag
11:30-12:15 Hot Yin Yang Lisa DMF
17:00-18:00 Ashtanga Mari
18:00-19:00 Hot Core for Yogis Maria
18:00-19:30 Yin Yoga Alexandra
19:00- 20:00 Hot Transformational Hatha *Donationsbaserad klass för välgörande ändamål, öppet för alla. Silvana
 
Torsdag
07:00-08:00 Morning Yin Yang Maria
11:30-12:30 Hot Restorative Bolster Yin Lisa A
17:00-18:00 Basic Hot Yoga Alexandra
17:00-18:00 Floor Yoga Maria
18:15-19:15 Hot Bikram Flow Catalina
18:15-19:45 Restorative Bolster Yin Lisa A
 
Fredag
06:30-07:45 Mindful Movement Västerås
*köps separat via vårt medlemssystem
Olivia
11:30-12:15 Basic Vinyasa Lisa A
15:00-16:00 Hot Yin Lisa DMF
17:00- 19:00 Fredagsspecial

*Fredagkvällar kommer att reserveras för specialklasser, 2 per mån, som ingår I medlemsskapet.

Olika instruktörer
 
Lördag
09:30-10:30 Flow with Grace Catalina
11:00-12:00 Hot Yin Yoga Catalina
Söndag
16:00-17:00 Hot Yoga Nivå 2 Mari
17:00-18:30 Yin Yang Alexandra

Vi öppnar ca 30 min före klass-start. Morgonklasser, ca 15 min före klass-start

 

Vårschema 2019. Startar 22 januari 2019.

Måndag    
     
07:00-08:00 Morning Flow Maria M
11:30-12:15 Hatha /Hot Bikram Flow Varannan vecka Jerrica/Catalina
12:15-12:40 Meditation Jerrica
17:00-18:15 Hot Yin Yoga Anna-Karin
17:30-18:30 Basic Hatha Johanna
18:30-19:30 Freepower Anna-Karin
18:30-19:30 Hot Yin Yoga Johanna
Tisdag    
06:30-07:45 Mindful Movement Västerås *Mindful Movement can be purchased as a separate membership through our member system Olivia
     
17:00-18:00 Hot Hatha Jerrica
17:00-18:00 Core for Yogis Maria
18:15-19:45 Hot Chakra Yoga Lisa DMF
18:15- 19:45 Yin Yoga Lisa A
Onsdag    
11:30-12:15 Hot Ha’Tha Lisa DMF
17:00-18:00 Ashtanga Vinyasa Mari
17:00-18:00 Hot Restorative Yoga Lisa A
18:05-19:35 Move With Ease Olivia
18:05-19:05 Hot Organic Flow Mari/Anna-Karin
19:15- 20:15 Hot Hatha *Donation based class for charity, open to all, free for members and non-members Anna Pleadin
Torsdag    
07:00-08:00 Morning Yin Yang Maria
11:30-12:30 Hot Bolster Yin Jerrica
17:45-18:45 Swing Yoga /Floor Yoga Maria
17:00-18:30 Hot Vinyasa Alex
18:30-19:30 Hot Bikram Flow Catalina
Fredag    
06:30-07:45 Mindful Movement Västerås *Mindful Movement can be purchased as a separate membership through our member system

 

Olivia
11:30-12:30 Organic Flow Virginia
15:00-16:00 Hot Yin Lisa DMF
17:00- 18:00 Fredagsspecial

*Friday evenings will be reserved for special classes, two per month, included in membership.

 

Varying Instructors
Lördag    
09:30-10:30 Flow with Grace Catalina
11:00-12:00 Hot Yin Yoga Catalina
Söndag    
     
16:00-17:00 Hot Yoga Nivå 2 Jerrica
17:00-18:30 Yin Yang Alexandra